W Wałbrzychu 24.pl

POLSKIE SUDETY

ECHA

ALTERNATYWA DLA POLSKI

#ZATRZYMAJABORCJĘ

NARODOWA POLSKA KATOLICKA

100 KSIĄŻEK

TEOLOGIA POLITYCZNARóżaniec Do Granic


Różaniec do granic

04.05.2018

"Komuniści mogą doprowadzić do upadku społeczeństwa i ojczyzny. Ich zasady są niemożliwe do utrzymania i niedopuszczalne, zarówno jeśli chodzi o porządek doczesny - opowiadają się bowiem przeciw prawu do własności, skąd wynika nieskończone zło, jak i w odniesieniu do porządku moralnego, gdyż stoją one w opozycji do każdej reguły zdrowej moralności oraz do prawowitej władzy..."
- Św. Ojciec Pio
Ojciec Pio

Ryszard Wieczorek - Inicjatywa Katolicka 2018 Kościół Szkoła Strzelnica Mennica


02.05.2018

Spinelli

Grupa Spinelli

Na stronie internetowej Grupy możemy znaleźć liczne materiały propagandowe. Polskie posłanki wywiązują się ze swoich obowiązków parlamentarnych znakomicie i na terenie PE prowadzą aktywną działalność  krzewiącą idee Planu Spinellego.

Uwieńczeniem pracy tej grupy ma być zakończenie procesu integracyjnego oraz likwidacja państw suwerennych. Ukoronowaniem działalności byłoby uchwalenie Konstytucji UE. Likwidacja państw suwerennych wiąże się z pozbawieniem Polski, i nie tylko jej, suwerenności. Takie działanie podważa wartości strzeżone przez
Konstytucję RP.

Poza krajem, nie jest tajemnicą, że pani Róża Thun należy do tzw. Grupy Spinelli. Jednak nie wszyscy wiedzą, czym ta grupa się zajmuje. Powstała w 2010 r. przy Parlamencie Europejskim. Obecnie jest to najaktywniejsza z organizacji prowadzących lobbing i propagandę na rzecz integracji Unii. Nazwa grupy pochodzi od nazwiska włoskiego komunisty Altiero Spinellego.  Osadzony w więzieniu spędził w nim kilkanaście lat. Był internowany na  wyspę Ventotene, gdzie w 1941 r. napisał wspólnie z Ernesto Rossim Manifest, czyli projekt zjednoczonej Europy antykapitalistycznej, który stał się podstawą Unii Europejskiej. W 2011 r. minęło 25 lat od jego śmierci. Na uroczystości upamiętniającej postać Spinellego ówczesny Przewodniczący PE Jerzy Buzek wzmocnił rolę Manifestu i stwierdził, że "to dokument, który jest wiecznie żywym źródłem idei europejskiej integracji..." WIĘCEJ

Uwaga na odradzający się marksizm. Franciszek cytuje Ratzingera Ja mówię: daj mi odwagę, aby dzisiaj stać się darem. Premiera hymnu Lednica Ty też możesz zrobić sobie własną pustelnię

"Rób co chcesz" - jedno przykazanie szatańskie, które ukazuje nam ksiądz Glas

Uwaga na odradzający się marksizm. Franciszek cytuje Ratzingera

Ja mówię: daj mi odwagę, aby dzisiaj stać się darem. Premiera hymnu Lednica 2018

Ty też możesz zrobić sobie własną pustelnię. Św. Franciszek napisał jak

Eucharystie, śluby i majowe. Więźniowie Auschwitz o życiu religijnym

Dlaczego 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski?

KPINA! Stevena Spielberga - opowiada anegdotę o Polce, która chciała aby SS znów chroniło Polaków!

10 mężczyzn, którym ojcostwo pomogło zostać świętymi

Czy 3 maja katolicy są zobowiązani do uczestniczenia w mszy świętej?

Jurodiwi, starcy i błazny - gdzie jesteście?!

Zwolennicy przyjmowania uchodźców czy nachodźców oraz udzielania im wszelkiej pomocy z otwartymi ramionami, powołują się na przypowieść o sądzie z Ewangelii Mateusza (Mt 25,31-46)...
Komentarz w/g 100 Książek -
KORAN Sura II wers 190-194: "muzułmanie mogą przystąpić do działań wojennych tylko przeciw tym, którzy ich zaatakują, tylko w obrębie własnych granic, nie wolno napadać na miejsca kultu religijnego ani toczyć walk w ich sąsiedztwie, mogą walczyć tylko z regularną armią i nie napadać na cywilów".

Niezbędnik każdej Rodziny

WEKTORY OpcjinaPrawo


01.05.2018

Wielka Brytania ma swój "Różaniec do Granic"http://rozaniecdogranic.pl/start
https://goniec.com/po-godzinach/kultura/29077-rozaniec-do-granic-w-wielkiej-brytanii
http://topmejt.co.uk/rozaniec-granic-wielkiej-brytanii/
https://gloria.tv/article/7rPpFuoithnF1ixaTRiDCEESd
http://xjarek.eu/
http://www.emito.net/spolecznosc/fora_tematyczne/dyskusja_ogolna/rozaniec_do_granic_2237862
http://isidorium.blogspot.com/2018/02/rozaniec-do-granic-w-wielkiej-brytanii.html

https://pl.aleteia.org/2018/02/24/brytyjczycy-beda-mieli-swoj-rozaniec-do-granic/
http://archwwa.pl/wiadomosci/rozaniec-do-granic-w-wielkiej-brytanii/
http://www.pch24.pl/polscy-katolicy-inspiruja-europe--bedzie-rozaniec-do-granic-w-wielkiej-brytanii,58150,i.html
http://www.pch24.pl/rozaniec-do-granic,59051,tag.html
http://www.rp.pl/Kosciol/180439940-Rozaniec-do-granic-w-Wielkiej-Brytanii-Modlono-sie-w-400-miejsach.html
http://telewizjarepublika.pl/rozaniec-do-granic-wzorem-dla-calego-swiata-brytyjczycy-beda-odmawiac-rozaniec-wokol-wysp,64204.html
http://wdolnymslasku.com/2018/03/09/rozaniec-do-granic-na-wyspach-brytyjskich/
https://dorzeczy.pl/kraj/43374/Lis-atakuje-Ziemca-za-udzial-w-akcji-Rozaniec-do-granic.html


Kościół Św. Krzyża w Świdnicy

Kościół Św. Krzyża w Świdnicy 29.04.2018

"nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego"

Ryszard Wieczorek - Inicjatywa Katolicka 2018 Kościół Szkoła Strzelnica Mennica

30.04.2018

MSZE TRYDENCKIE W ŚWIDNICY I KŁODZKU

Coraz więcej Kościołów w Polsce
biskupi diecezjalni przystosowują do obrządku łacińskiego - "nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego" , ustanowionego po soborze trydenckim przez Piusa V w 1570 r. Celebracja mszy odbywa się obecnie na podstawie Mszału Rzymskiego z 1962 r. wydanego przez Jana XXIII, a w Polsce opracowanego przez benedyktynów tynieckich w 1963 r.

Uczestnicząc we Mszy Trydenckiej po raz pierwszy, "nieuniknione" jest postawienie pytania: na jakie różnice - wobec zwykłej mszy - należy zwrócić uwagę? Celowo w nawiasy zawarłem słowo "nieuniknione", o czym w następnych kolejnościach.

Pierwsza różnica widoczna jest w samym wyglądzie ołtarza. Kapłan stoi twarzą do wizerunku Boga, a nie plecami i jest naszym pośrednikiem, przekazicielem naszych modlitw w miejscu celebry, usytuowanym tuż przy tabernakulum, już bez oddalonego od ołtarza stołu, który bardziej predestynowany jest w naszych domach, zamiast ław.

Msza odbywa się w języku łacińskim, a do posługiwania się takim słownictwem służą przygotowane i rozdawane uczestnikom modlitewniki. Możemy jednak już sami, w domu, wyuczyć się poszczególnych fraz korzystając z pomocy specjalnie do tego celu przygotowanej witryny internetowej. Na samym dole tej aplikacji, można dostosować do języka łacińskiego dowolnie inny język.

Trzecia różnica wynika z zachowania się wiernych na mszach. W zwykłej mszy uczestnicy biernie stoją, bez należytego przestrzegania Pierwszego Przykazania Kościelnego, zawartego w KKK, pozycja 2042: "W niedziele i święta we Mszy Świętej nabożnie uczestniczyć", bo nie składają rąk na wysokości klatki piersiowej. We Mszy Trydenckiej wszyscy nabożnie uczestniczą i tak też podchodzą do Komunii Św.

Czwarta różnica polega na przekazywaniu sobie nawzajem w trakcie mszy zwykłej znaku pokoju, co nie występuje w trakcie Mszy Trydenckiej. Tylko Jezus Chrystus - Dominus Jesus - jest w stanie udzielać nam pokoju! Bo jakim pokojem obdarzy nas - piewców cywilizacji życia, stojący obok o poglądzie lewicowym, wyznający ideologię marksizmu - piewca cywilizacji śmierci?

Czy katolicy mają jakąś swoją ideologię? Nie mają. Bo nacjonalizm nie jest ideologią, tylko naturalnym prawem. Prawem, który przypomina, że każdy naród ma prawo do swojego państwa, które urządza jak chce, na miarę swojej, jedynej indywidualności. Każde państwo to inna piękność, indywidualność i niepowtarzalność. Więc nie można godzić się na jedno marksistowskie państwo "wielkiego nic", bo piękno jest tylko tam, gdzie jest "wiele czegoś prawdziwego". "Wielkie nic" nie będzie już przyciągać do podróżowania i poznawania turystycznego, bo nie będzie już przedmiotów i podmiotów, godnych podziwiania.

Co z tego wynika? Media zajęły się marksistowską propagandą zawartą w ramach "nowej narracji", określonej tylko jednym słowem: "nieuniknione", z natury rzeczy niewymagającym wyjaśnienia. Nieuniknione jest więc zabijanie nowo narodzonych i nieuniknione ma być to wszystko co nam marksizm "zaoferował i oferuje". Nieunikniony jest "cesarz", któremu mamy oddawać. Jemu się nic nie należy i nie musimy "cokolwiek" oddawać, bo ten "cesarz" we współczesnym świecie to marksizm. Wystarczy policzyć. W nawiązaniu do tezy członka SLD Wilczka z 90-tych lat, "Dobra Zmiana" oferuje nam "Konstytucję dla biznesu" pod fałszywą, identyczną tezą: "wszystko co nie jest zabronione, jest dozwolone".

Chodzi właśnie o pierwszy człon: "jest zabronione". Jak się to ma do wolności gospodarczej i niepodległości państwa? Nijak. A miała być jeszcze dekomunizacja. Ile własności mają pracujący ludzie, w liczbie ok. 6 mln i przedsiębiorcy w liczbie ok. 5 mln. Nie liczmy konsorcjów, holdingów, konglomeratów, bo to ??? Każdy dochód, zysk, zasiłek, rentę, emeryturę, wydajemy na żywność, ubranie, na leczenie zębów, na własne wykształcenie i kulturę, na prąd, na wodę, a ile zostanie na budowę własnego domu, a ile zostanie dla "cesarza"? Nic nie zostanie, więc i nie ma co oddawać! Czy ktoś się nad tym w końcu zastanowi?


23.04.2018

Gwiazda Stanów Zjednoczonych upadnie, a Orzeł Polski wyląduje w krzakach, jeśli nadal koalicja pederastów i lesbijek PO-PSL-N-SLD-Nowacka-Razem, będzie "zabijać potomstwo"!

Phil Robertson wyrecytował część rozdziału listu św. Pawła do Rzymian: "Ponieważ nie myśleli, że warto zachować wiedzę o Bogu, przekazał je złoczyńcom, aby robić to, czego nie należy robić. Byli napełnieni wszelkimi rodzajami niegodziwości, zła, chciwości i deprawacji ".

Phil Robertson

"Brzmi jak Ameryka, prawda? Cytuję to, co apostoł Paweł powiedział 2000 lat temu ", powiedział Robertson do tłumu. "Kiedy patrzymy na nasze ulice w Ameryce, widać ludzi biegających ze znakami na głowie, wszystkie nadmuchane ... nawet nie uznaje flagi Stanów Zjednoczonych Ameryki - hymnu narodowego! Mówisz, co w świecie się dzieje? Są bezsensowi! Niewierni!"

"Pamiętaj, jak tylko wyciągniesz Boga z twojej psychiki zginiesz" - wyjaśniając list Pawła. "Nie tylko robią te rzeczy, ale akceptują tych, którzy je praktykują".

"Kiedy naród zabija swoje potomstwo - rocznie milion - zawsze upadają te narody - nie możesz tego zrobić!".

Robertson zyskał reputację mówiąc o nieoświeconej prawdzie w eterze, gdy polityczna poprawność wcale nie tłumi wielu.

W 2013 r. po opublikowaniu wywiadu w magazynie "GQ" Robertson został ukarany przez organizację progejską GLAAD - za "najbardziej skrajne wypowiedzi wypowiedziane przeciwko LGBT w głównym nurcie publikacji".

Robertson wskazał na wyższość seksu małżeńskiego w stosunku do gejowskich aktów seksualnych, stwierdzając: "Chodzi mi o to, dudy! - że to nie jest logiczne!"

Podczas wiecu kampanii Robertson zwrócił uwagę, że Bóg, a nie rząd, jest odpowiedzialny.

Czyż nie z tym samym mamy do czynienia w Polsce? Więc, jeśli nie wiadomo od czego zacząć się "odbijać", to już jest wiadome - od lewicowych zboczeńców. Prezydentów Słupska i Gdańska, i od tej co sieje zamęt w Sejmie, posługując się niepełnosprawnymi - J.Sch. Wielgus. Patrzymy na skutki i tłumaczymy je sobie, że to "nie ich wina". Jasne, że nie. Ale jeśli zwrócimy swoją uwagę na przyczyny, to rychło okaże się, że ci zboczeńcy "wyrastają" z patologii, czyli też ze zboczeńców - pederastów i lesbijek, z konkubiantów i "wolnych związków" - jak zwierzęta, a którzy śmią twierdzić: "świat się zmienia!" i w piątek 27 kwietnia też mają nas zmieniać? Zastosujmy ich broń! Guma, gaz i - ciasne drzwi! Wcale nie świat się zmienia, tylko ta patologia - w Wałbrzychu, w Polsce, w Europie i w Ameryce, posługując się "sztuczkami", wygarnęła się do "żłoba", i garnie się. Przecież to są mniejszości idiotów, którzy chcą nam dyktować warunki! "Czerwone" paszporty i za Ural, bo 1968 r. był za płytki - aż do takiego stopnia, o jakim może nam nie tylko opowiedzieć, lecz i prawdziwie "pozamiatać" "lewicowe szambo", europoseł Dobromir Sośnierz!

Źródło: LifeSite

Ryszard Wieczorek - Inicjatywa Katolicka 2018 Kościół Szkoła Strzelnica Mennica


07.10.2017

"Różaniec do granicy" polsko-czeskiej w Golińsku razem ze Św. Jadwigą Śląską - Patronką Pojednania, przybyłej z Sanktuarium Św. Jadwigi w Trzebnicy do Parafii Św. Michała Archanioła w Mieroszowie i do samej granicy - na rękach Jej opiekunów!

"Różaniec do granic" zorganizowany przez polską Fundację Solo Dios Basta Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza w dniu Szczytu Modlitwy 07.10.2017 przyniósł w wielu rejonach Polski niesamowite doznania - podstawowe cele Fundacji - a jedno z nich zaistniało w Parafii Św. Michała Archanioła w Mieroszowie. Musiało zaistnieć chociażby z tej racji, że terytorialnie w województwie dolnośląskim mieści się Mieroszów jak i miejsce spoczynku Św. Jadwigi - Sanktuarium w Trzebnicy. Stamtąd Św. Jadwiga miała najbliżej do granicy w Golińsku, usytuowanego w prostej linii 1 km od Mieroszowa, ale drogą, to jest już kilka kilometrów. Jak miała Św. Jadwiga dojść do granicy? Na rękach Jej opiekunów z Trzebnicy!

    

    

    

    

  

Jeszcze o godz. 9.30 dnia 07.10.2017 r. było w mieroszowskim Kościele zaledwie kilka osób, kiedy Relikwie Św. Jadwigi członkowie Grupy z Trzebnicy umieścili na ołtarzu ofiarnym obok Relikwii Św. Jana Pawła II, którego Patronką była właśnie Św. Jadwiga, doprowadzająca Wielkiego Polaka do Tronu Papieskiego. Na początku naszego modlitewnego spotkania z "Różańcem do granic" odbyła się konferencja na temat sytuacji społeczno-politycznej w Polsce i na Świecie i nie było ad vocem. Rozpoczynając nabożeństwo proboszcz Kościoła św. Michała Archanioła pozdrawiając wszystkich uczestników sprawdził ich obecność kolejno według zgłoszeń. Kiedy zapisywałem się do udziału w dniu 30 września byłem 678, a okazało się, że do dnia 6 października zapisało się jeszcze 900, razem ok. 1500 osób. Wśród nich byli goście nie tylko z Dolnego Śląska - w tym kilkanaście z Wałbrzycha i Szczawna Zdroju – ale także z tak odległych miejscowości jak Grudziądz, Rawa Mazowiecka, czy Zgierz. Na nazwy wszystkich miejscowości wiwatowano dużymi brawami!

Przebieg Eucharystii z udziałem kilkunastu kapłanów rozpoczął się od Modlitwy do Ducha Świętego, na spełnienie naszych pragnień duchowych i sił fizycznych do wyznaczonego powołania. W trakcie Komunii Świętej kapłani-celebransi musieli opuścić wnętrze Kościoła, ponieważ na zewnątrz - jak się później okazało - było więcej uczestników nabożeństwa niż wewnątrz. Na zakończenie mszy odprawiliśmy modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramentem i tak zaopatrzeni w posiłek duchowy, wszyscy udaliśmy się na posiłek fizyczny, do punktów przygotowanych w tym celu przed Kościołem.

Gruntownie zaspokojone już grupy w zwartych dwóch kolumnach, jedna do Nowego Siodła, druga do Golińska, wyruszyły w swoich kierunkach z pieśniami na ustach i modlitwach. Ale zanim wyruszyliśmy każdy chciał się przytulić do Patronki Pojednania i Patronki Św. Jana Pawła II - Św. Jadwigi Śląskiej, która już nie była wypuszczana z rąk jej opiekuna z Trzebnicy, aż do granicy w Golińsku. Jednak nikt nie chciał tak długo czekać i po drodze co rusz ktoś dochodził i przytulał się do Królowej Dolnego Śląska. Po drodze zostawaliśmy co jakiś czas kropieni deszczem ale nie dłużej jak minutę, po czym wychodziło słońce. Dosłownie pokropieni, bo kto nie miał parasola wcale nie zmoczył odzieży. Zostaliśmy pokropieni nie deszczem, ale wodą święconą, prosto z nieba, bez pośrednictwa, więc oddaliśmy Chwałę Panu Bogu. Tuż przed granicą, zajęta została cała szerokość jezdni. W szeregach po 10 osób, połączyliśmy się dłońmi i odmówiliśmy Różaniec, zakończony cytatem Św. Jana Pawła II: "Niech Zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi", po czym doszliśmy do samej granicy w Golińsku, gdzie oczekiwały na nas jeszcze starsze osoby przybyłe przed nami autobusami. Na granicy, zwolniwszy już jezdnię, przystąpiliśmy do Tajemnic Różańca Świętego - Radosnej, Świetlistej, Bolesnej i Chwalebnej. Każdy z nas w chwili tych modlitw, co najmniej dziesiątkę Różańca odprawił na kolanach z rękami wzniesionymi ku niebu, o pokój, mając przed sobą Polskę i cały Świat. Modlitwy były wykonywane w formie recytatorskiej jak i wokalnej - śpiewnie, a ostatnią część Różańca ksiądz proboszcz pozostawił samym kapłanom.

Na zakończenie jeden z tych księży, uniósł do góry w dłoniach Relikwię Św. Jadwigi Śląskiej, którą pobłogosławił wszystkich uczestników obecnych na granicy i wszystkich uczestników w Polsce i na Świecie, przy już pogodnym niebie i jaskrawych, wyraźnych promieniach słonecznych.

Ryszard Wieczorek - Inicjatywa Katolicka 2018 Kościół Szkoła Strzelnica Mennica


< >

JACEK KACZMARSKI

"Mury"

On natchniony i młody był, ich nie policzyłby nikt
On im dodawał pieśnią sił, śpiewał że blisko już świt.
Świec tysiące palili mu, znad głów podnosił się dym,
Śpiewał, że czas by runął mur...
Oni śpiewali wraz z nim:

Wyrwij murom zęby krat!
Zerwij kajdany, połam bat!
A mury runą, runą, runą
I pogrzebią stary świat!

Wkrótce na pamięć znali pieśń i sama melodia bez słów
Niosła ze sobą starą treść, dreszcze na wskroś serc i głów.
Śpiewali więc, klaskali w rytm, jak wystrzał poklask ich brzmiał,
I ciążył łańcuch, zwlekał świt...
On wciąż śpiewał i grał:

Wyrwij murom zęby krat!
Zerwij kajdany, połam bat!
A mury runą, runą, runą
I pogrzebią stary świat!

Aż zobaczyli ilu ich, poczuli siłę i czas,
I z pieśnią, że już blisko świt szli ulicami miast;
Zwalali pomniki i rwali bruk - Ten z nami! Ten przeciw nam!
Kto sam ten nasz najgorszy wróg!
A śpiewak także był sam.

Patrzył na równy tłumów marsz,
Milczał wsłuchany w kroków huk,
A mury rosły, rosły, rosły
Łańcuch kołysał się u nóg...

Patrzy na równy tłumów marsz,
Milczy wsłuchany w kroków huk,
A mury rosną, rosną, rosną
Łańcuch kołysze się u nóg...

Jacek Kaczmarski (1978)Powrót do początku strony


Strona Główna. Wszelkie prawa zastrzeżone ©2018 Ryszard Wieczorek - Pro Moc Ja